Dariusz Perku Kąkol

„Jeżeli nie jesteś zdolny widzieć więcej ponadto co widzialne, nie możesz zobaczyć niczego.” Autor: Ruth Bernhard

Świat, który mnie otacza, jest piękny. Pragnę zatrzymać w obiektywie wspaniałe chwile. Jeśli uda mi się oddać na moich zdjęciach to, co widziałem i czułem, to cel został spełniony. Zafascynowany jestem krajobrazem opartym na pejzażach naturalnych. Podoba mi się koncepcja fotografii Ojczystej, która akcentuje Polskość. Staram się nawiązywać do obrazów, które dominowały w czasach Józefa Chełmońskiego i Wiktora Koreckiego. Intryguje mnie różnorodność krajobrazu na całym świecie. Morza, Góry, Jeziora, Pola i Lasy  prawdziwie wiążą się z historią mojego życia.

KILKA SŁÓW O MNIE

Dariusz Kąkol (Perku), ur. 18 sierpnia 1965 roku w Piasecznie. Żonaty, dwie córki. Muzyk grający między innymi w pierwszym składzie Róż Europy. Ma na swoim koncie występy z Kubą Sienkiewiczem (Elektryczne Gitary).Jerzym Mazzolem . Podróżnik i łowca przygód.

Maratończyk, zdobył „Koronę Maratonów Polskich”. Od 2009 do 2017 roku ukończył 22 maratony w Polsce i Europie(naj czas 3:30) i Ultra maratony Górskie .W 2016 był  w zarządzie głównym  Związku Polskich Fotografów Przyrody. 2019-2021 Realizator audycji w Radio WNET ,Czasami dziennikarz muzyczny. 

Share This